KURS KAJAKARSTWA GÓRSKIEGO

czyli od zera do bohatera

Czy kiedykolwiek myślałeś, by spróbować swoich sił w kajakarstwie górskim?

Nigdy nie siedziałeś w kajaku? To nie wymówka, by rozpocząć wspaniałą przygodę z kajakarstwem górskim!

HARMONOGRAM

Prace nad Harmonogramem Kursu Kajakarstwa Górskiego 2024 trwają.

Informacje o spotkaniach informacyjnych oraz zapisach – styczeń 2024. Aby być na bieżąco zapraszamy do polubienia naszej strony na fb.

REGULAMIN

OPŁATY I KONTAKT

Kurs składa się z kilku bloków, które krok po kroku wprowadzą Cię w tajniki sportu, dla którego straciliśmy głowę. Zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem naszych instruktorów w małych grupach dostosowanych do umiejętności oraz progresu uczestników kursu. 

CZAS START – BASENY

Pierwszą częścią są zajęcia basenowe. To podczas nich nauczysz się „robić kabinę” i „wstawać o dzióbka”. Te umiejętności przydadzą się na rzece, a dzięki tym zajęciom przećwiczysz je w bezpiecznych warunkach, pod okiem instruktora.

Podczas równocześnie prowadzonych wykładów zapoznasz się ze sprzętem potrzebnym do uprawiania kajakarstwa górskiego, dowiesz się jak go skonfigurować oraz wchłoniesz dawkę niezbędnej wiedzy.

BAGRY i WISŁA

Gdy tylko wiosenna aura na dobre zagości na zewnętrz (albo po krakowsku „na polu”) przeniesiemy się w plener, aby poćwiczyć wiosłowanie i poznać kilka nowych manewrów. Zajęcia odbywają się na zbiorniku wodnym Bagry oraz nizinnym fragmencie Wisły.

To podczas nich dowiesz się dlaczego “dobry przechył” jest tak istotny i nauczysz się wchodzić i wychodzić z cofki na rzece. Nie wiesz co to cofka? To dobrze – wszystko Ci powiemy!

GÓRSKIE RZEKI

Po wprawieniu w boju „na płaskiej wodzie” przenosimy się na rzeki górskie, gdzie zaczyna się zabawa. 

Podczas weekendowych wyjazdów spłyniesz z nami dwa odcinki Dunajca- w tym przepiękny odcinek Przełomu, ćwicząc takie rzeczy jak „promowanie”, „trawers” czy „wyjście/wejście do cofki”. Wieczorem natomiast pointegrujemy się przy tradycyjnych ogniskach.

To wtedy również poznasz podstawy asekuracji, dzielnie ratując instruktorów i kolegów znajdujących się w nurcie toru kajakowego „Wietrznice”. Sam też, będziesz miał okazję spróbować swoich sił w tym miejscu. Spokojnie, trochę też 'poświrujemy’.

TO JESZCZE NIE KONIEC

Na zakończenie kursu czeka prawdziwa perełka – rzeka, która jako jedna z nielicznych zachowała swój naturalny, górski charakter. Mowa rzecz jasna o Białce. Zobaczysz dlaczego nie śpimy po nocach sprawdzając pegle i zapewne zakochasz się w tej rzece jak my. 

CZUJESZ NIEDOSYT? ZASTANAWIASZ SIĘ CO TERAZ?

Co roku dla naszych kursantów organizujemy dodatkowe pływania na torze kajakowym “Kolna”, pozwalające na zapoznanie się z torem pod czujnym okiem doświadczonych kolegów. W trakcie kursu, a także po jego zakończeniu organizowane są dodatkowe wyjazdy, bo praktyka czyni mistrza!

Ale to nie koniec pływania. Zaraz po zakończeniu kursu pojawia się pierwsza okazja by uczestniczyć w prawdziwym, zagranicznym tripie kajakowym. Mowa tu o dumnie brzmiących Alpach „o”, gdzie skupiamy się na wykorzystaniu nabytych umiejętności i dobrej zabawie w pięknych okolicznościach alpejskiej przyrody