SŁÓW KILKA O NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

AKTK ‘Bystrze’ działa nieprzerwanie od ponad 50 lat, a przygoda zaczęła się już w latach 70.

Nasza działalność skupia się wokół popularyzacji kajakarstwa górskiego w kręgach akademickich, jednakże nie oznacza to, że jeżeli skończyłeś studia kilka lat temu nie ma u nas miejsca dla Ciebie.
Najlepszą okazją aby do nas dołączyć jest organizowany co roku Kurs Kajakarstwa Górskiego, gdzie pod czujnym okiem naszych instruktorów zostaniesz wciągnięty wspaniałą przygodę jaką jest kajakarstwo.
Każdego roku organizujemy spływy, które zostały na stałe wpisane do klubowego “rozkładu jazdy”. Świetnym przykładem jest spływ “Na Leja”, odbywający się w drugi dzień świąt Wielkanocy, czyli Lany Poniedziałek lub Halloweenowy spływ Rudawą, gdzie można zobaczyć sporą grupę kajakarzy dzielnie pokonując właśnie tą rzekę przy blasku wyłaniającego się zza chmur księżyca. 
Jesteśmy również organizatorami imprez od lat wpisanych do kalendarza PZKaj – mowa tutaj o AMP Kamienna oraz Pucharu Prezesa, czyli naszych klubowych urodzinach.
Co roku Nasi klubowicze również tłumnie zmierzają w zagraniczne destynacje. Rzeki Czech, Słoweni, Austrii czy Włoch nie są dla nas nowością. Co roku pojawiamy się na takich wydarzeniach jak spływy Wełtawą czy na torze na Trnavie. Gdy tylko w naszych grafikach pojawia się wolny weekend można nas też spotkać na torach kajakarstwa górskiego w takich miastach jak Praga, Bratysława czy Wiedeń.
Prócz wyjazdów kajakowych, również życie klubowe kwitnie. Warsztaty naprawiania sprzętu, wspólne oglądanie filmów i meczy czy gra w planszówki. Co roku przynajmniej kilkanaście razy wybieramy się wspólnie w góry – nie tylko przy okazji restday’ów. Chociaż uważamy, że sezon nigdy się nie kończy, to im aura bardziej zimowa, tym częściej nie czekamy na okazję do spotkania- tworzymy je sami.
Jak można się domyślić to nadal nie jest koniec, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie doczekają go nawet nasze wnuki. Chyba tylko jakaś duża asteroida, albo inny, równie spektakularny wypadek, mógłby powstrzymać “Bystrzaków” przed dalszym działaniem.